Utworzono dnia 19.03.2024

Tydzień pod znakiem zawodów

Sportowy tydzień rozpoczął się dla dziewcząt w Lipiu, gdzie rozegrały mecz w zawodach międzygminnych w Lipiu z gospodarzem. Mecz wygrany w stosunku 14-0 był jak się okazało dobrym prognostykiem. W środę przyszedł czas na wyjazd do Ostrów nad Okszą na zawody powiatowe w mini siatkówce. Niestety, mimo walki nie udaje się wygrać żadnego z spośród 5 meczów, choć w 2 spotkaniach było blisko. Ostatecznie zajmujemy 6 miejsce. Skład w zawodach: Dżesika Tałaj, Natalia Sośniak, Karolina Telenga, Emilia Jura, Zuzanna Myczkowska, Zofia Tyrała, Lena Młyńczyk, Emilia Kubicka, Isabel Patyk, Anna Wychowaniec.

Już kolejnego dnia mamy szansę na rewanż, gramy w powiatowych zawodach w koszykówce, w SP 1 Kłobuck. Dzień wcześniej jeszcze po zawodach siatkarskich udało nam się przeprowadzić ostatni trening koszykarski, pomimo zmęczenia po zawodach. Dziewczyny podrażnione porażką, chciały się zrehabilitować i zająć dobre miejsce. Trafiamy do grupy z Ostrowami nad Okszą oraz Pankami. Mecz otwarcia gramy z Ostrowami. Pewnie wygrywamy 11:2, a w kolejnym pojedynku z Pankami 22:2 , w którym zagrały wszystkie zawodniczki. W półfinale gramy z drużyną SP Węglowice, która wyeliminowała w grupie Miedźno i Lipie. Od początku gramy skutecznie, szybko obejmując prowadzenie. Mecz wygrywamy 22:3 nie dając szans rywalkom. Nadszedł czas na finał, a w nim zmierzyły się dwie niepokonane drużyny SMS i SP Wręczyca Wielka. Po nerwowym początku udaje nam się uspokoić grę i rzucić kilka punktów, tworząc dosyć bezpieczną przewagę. Ważne 2 rzuty warte 4 punkty rzuciła Ania Wychowaniec, co pozwoliło ,,odjechać” rywalkom i kontrolować wynik spotkania już do samego końca. Ostatecznie wygrywamy 11:3 i możemy cieszyć się z mistrzostwa.
Już następnego dnia dziewczyny czekał turniej rejonowy, tam zmierzyliśmy się z dwoma ekipami, najpierw  zagraliśmy z SP 13 w Częstochowie. Przeciwniczki na co dzień trenujące koszykówkę nie pozostawiły złudzeń i dały nam srogą lekcję wygrywając 30-9, a także całe zawody. W ostatnim spotkaniu o drugą lokatę dzielnie walczymy z gospodarzem Kamienicą Polską, dużą część meczu prowadzimy, ale niestety zabrakło troszkę doświadczenia i w końcówce rywalki zadały ostateczny cios  zwyciężając 17-16. Świetna postawa dziewczyn przez całe spotkanie, choć widać było różnicę w technice zagrań, to zacięcie i waleczność pozwoliły nam ,,być” w meczu do końca. Zajmujemy 3 miejsce w rejonie częstochowskim. Podczas zawodów punkty, z tak mocnymi rywalami trafiały także młodsze dziewczyny Emilia Kubicka, Lena Urlik, a także najmłodsza w zespole Lena Kistela, która rzuciła punkty Częstochowie. Skład podczas zawodów koszykarskich: Dżesika Tałaj (kapitan), Natalia Sośniak, Anna Wychowaniec, Karolina Telenga, Emilia Jura, Isabel Patyk, Emilia Kubicka, Lena Urlik, Lena Młyńczyk, Lena Kistela

Podsumowując był to bardzo interesujący tydzień dla dziewczyn biorących udział w zawodach, a zwłaszcza czwartek i piątek. Za zdobywanie punktów odpowiedzialne były Natalia oraz Dżesika, które rzuciły najwięcej punktów i zbierały piłki w ataku, świetnie wykorzystywały swój wzrost dając nam mnóstwo punktów. W obronie rządziły Emilia J., która przechwytywała ogrom piłek, i dobrze rozpoczynała akcje ofensywne oraz Karolina, której kilka bloków na rywalkach było imponujących, mnóstwo biegająca, a także najlepiej asystująca w naszym zespole. Dopełnieniem pierwszej piątki była Ania, która z pewnością przebiegła najwięcej metrów podczas tych dwóch dni zmagań, zawsze obecna w ataku i w obronie, rzuciła swoje punkty i odebrała dużo piłek, ważny łącznik w zespole. Pozostałe dziewczyny, gdy tylko meldowały się na boisku dawały wartościowe zmiany i zawsze pomagały zespołowi. W zawodach rejonowych młodsze dziewczyny grały w swojej piątce cztery kwarty nie ustępując rywalkom, a nawet wygrywając jedną kwartę z Kamienicą.
Gratulacje dla dziewcząt, niech ten sukces będzie zachętą do pracy oraz kolejnych zwycięstw.

Trener Bartosz Jędrczak

Utworzono dnia 19.03.2024, 09:27