Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Pierwszym

Występy tenisistów stołowych „Naszej Szkoły” w Turnieju podsumowującym XIV Grand Prix Krzepic 2018

Utworzono dnia 17.05.2018

10 maja odbył się ostatni, podsumowujący cały cykl zmagań Grand Prix Krzepic 2018, Turniej tenisa stołowego „Top 16”, w którym zawodnicy i zawodniczki szkoły
ze Zwierzyńca Pierwszego odnieśli znaczące sukcesy. W kategorii dziewcząt, żaczek
i młodziczek na czwartym miejscu sklasyfikowana została Natalia Wiecha. Natomiast
w kategorii kadetek i juniorek zwyciężyła Klaudia Ceglarz przed koleżanką z klasy Julią Rudnik.

Przypomnijmy, iż uczniowie „Naszej Szkoły” w Zwierzyńcu Pierwszym znakomicie zaprezentowali się w czterech Turniejach XIV Grand Prix Krzepic w Tenisie Stołowym rozegranym na przełomie lutego i marca w hali sportowej w Krzepicach. W największej, tenisowej imprezie rejonu częstochowskiego przeznaczonej dla dzieci i młodzieży,
w 9 kategoriach wiekowych uczestniczyło każdorazowo ponad 130 zawodników
i zawodniczek. Trzydziestoosobowa grupa tenisistów stołowych ze Szkoły w Zwierzyńcu Pierwszym zajęła doskonałe lokaty w klasyfikacji generalnej - podsumowując udział
we wszystkich czterech Turniejach cyklu Grand Prix 2018.

W najmłodszej kategorii wiekowej, dzieci urodzonych w roku 2009
na najwyższym stopniu podium stanął Marcel Mońka, natomiast na drugim i trzecim miejscu w kategorii dziewcząt sklasyfikowane zostały odpowiednio: Maja Pawelak i Sara Dłubała.
W pierwszej „dziesiątce” znaleźli się również Dawid Pasak, Konrad Kostecki i Mateusz Ferdyn, a tuż za Nimi - Szymon Smardzewski i Mateusz Tałajczyk. W kategorii wiekowej klas III i IV wysokie miejsca zajęły: Wiktoria Paruzel, Nikola Maliszewska
i Angelika Ślusarczyk. Najstarsza kategoria wiekowa szkół podstawowych to „młodziki”, czyli uczniowie klas V i VI. W owym przedziale wiekowym tuż za podium, na 4 miejscu
w klasyfikacji generalnej znalazła się Natalia Wiecha, na 5 Nikola Pasak, a na 7 pozycji Kinga Desperak. W przedziale wiekowym dzieci urodzonych w latach 2002-2004 zawody zdominowały reprezentantki Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym! Na 19 startujących zawodniczek na pierwszym miejscu znalazła się Klaudia Ceglarz, która zdobyła maksymalną ilość 60 punktów w czterech zawodach! Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Mistrzyni Powiatu w Drużynie – Julia Rudnik. W tenisowej imprezie uczestniczyli również: Nina Drzazga, Paulina Bitner, Wiktoria Kowacz, Aleksander Kozakiewicz, Dawid Wiecha, Michał Mrożek, Jakub Grzyb, Bruno Gruca, Maksymilian Rykała, Oskar Barański, Krzysztof Wyrębek, Bartłomiej Ferdyn, Przemysław Werk, Szymon Szyszka, Przemysław Kiepura, Karol Serwatka, Bartłomiej Chyra, Jakub Kozakiewicz i Paweł Telenga. Wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk organizatorów pamiątkowe, okolicznościowe koszulki i czapki,
a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych okazałe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Utworzono dnia 17.05.2018, 07:20