ZWIERZYŃCOLANDIA, czyli Wiosenne Igrzyska Sportowe w klasach I-III w Naszej Szkole

Utworzono dnia 28.03.2024

Dnia 27.03.2024 roku w Naszej Szkole po raz czwarty odbyła się ZWIERZYŃCOLANDIA, czyli Wiosenne Igrzyska Sportowe w klasach I-III. Otwarcia Igrzysk Sportowych dokonał Wójt Gminy Opatów pan Bogdan Sośniak. Prowadzącymi imprezę były pani Dominika Gwardys i pani Kamila Wiśniewska. Był to czas zmagania się  klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa i IIIb w różnych dyscyplinach i konkurencjach. Każda klasa stanowiła drużynę w wylosowanym wcześniej kolorze. Ponadto każda grupa przygotowała swój własny okrzyk, którym zagrzewała do walki swoją drużynę. Uczniowie zmierzyli się ze sobą w konkurencjach sportowych takich jak wyścig na suchych nartach, skoki w worku, spacer z łyżką, splecione ręce uczestników z balonami pomiędzy nogami, QUIZ, najwyższa wieża ze słomek, bibułowy strój oraz taniec w dwójkę na jednej gazecie.

Każdą konkurencje oceniało jury w składzie: Członkini Zarządu Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” pani Anna Werk, Członkini Stowarzyszenia "Nasza Szkoła" pani Dorota Adamus oraz nauczyciel języka angielskiego pani Izabela Telenga. Do zaciętej, ale przede wszystkim walki fair play zagrzewały drużyny dyplomy, puchary i medale, które zostały sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Opatów.

Ostateczne wyniki wyglądają następująco:
1 miejsce klasa IIIa –drużyna biała,
2 miejsce klasa IIa- drużyna zielona,
3 miejsce klasa Ia –drużyna niebieska,
4 miejsce klasa IIb- drużyna fioletowa,
5 miejsce klasa Ib- drużyna różowa
6 miejsce klasa IIIb- drużyna żółta.

Zwierzyńcolandia umożliwiła między innymi dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, jak i możliwość poczuć ducha rywalizacji. Wspólne Igrzyska Sportowe przyniosły wiele radości naszym wychowankom, a to był główny cel tego zadania. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!
KOLEJNA ZWIERZYŃCOLANDIA JUŻ ZA ROK!!!

P. Werk

Utworzono dnia 28.03.2024, 09:38